Výživné šumivé bomby

Tiež ich zbožňujú vaše deti i vy? U nás doma jednoducho nesmú chýbať. Reč je o tých zázračných guličkách, ktoré po vpadnutí do vody sa nachvíľu ponoria, aby mohli hneď vyplávať na hladinu vody a začať pomaličky sa rozpúšťať šumením. Niet väčšej srandy, moja dcéra ich zbožňuje a verím, že si ich i vaše deti obľúbia a nebudú sa chcieť bez nich kúpať!

 Kyselina citrónová, sóda bikarbóna, kokosový olej na šumivú bombu

Časovo ide o nenáročný postup – cca 30 minút! Horšie je to so sušením, na ktoré si musíte počkať a závisí od izbovej teploty a vlhkosti. Zväčša je to však pár hodín až noc.

Šumivé bomby majú rôzne alternatívy, dnes si urobíme výživné pre suchú pokožku, aby sme jej dodali kopec vitamínov.

V sklenej nádobe zmiešame spolu kyselinu citrónovú a sódu bikarbónu. Pripomínam, že ozaj to musí byť sklená nádoba. Ak by ste robili bomby v plastovej, miska vám napáchne. Ak budete robiť v kovovej, môže oxidovať.

Kyselinu a sódu dávame v pomere 1:2, teda napríklad 100g kyseliny citrónovej a 200g sódy bikarbóny. Keď máme tieto suché ingrediencie zmiešané a bez žiadnych hrudiek, roztopíme si kokosový olej. Práve ten je naša tajná zložka vo výživných šumivých bombách. Ja som dala k svojej 300g suchej zmesi tri kopcovité polievkové lyžice panenského kokosového oleja. Bomby nebudú potrebovať žiadnu arómu, lebo budú voňať nádherne kokosovo po našom 100% panenskom kokosovom oleji z Filipín.  

zmie%C5%A1an%C3%A9%20ingrediencie%20na%20v%C3%BDrobu%20%C5%A1umivej%20bomby

Tak už len pomaličky treba prilievať ochladnutý olej do suchej zmesi a dobre premiešať. Mala by vzniknúť pasta, ktorá nie je ani riedka, ani suchá. Malo by sa s ňou dobre pracovať, pričom by mala ostávať spojená a nerozpadávať sa, ani nedrobiť.

IMG_0115

Túto zmes dáme do vopred pripravených formičiek a necháme na pár hodín uschnúť. Bomby by mali po dôkladnom uschnutí sa dať ľahko vybrať z formičky.

šumivé bomby návod

Po vybratí ich môžete hneď použiť a verím, že dlho na poličke neostanú! Tie naše zaujali dcéru ešte len som ich vyberala. 

šumivé bomby s levanduľou a kokosovým olejom

Na výživné šumivé bomby potrebujeme:

Kyselina citrónová 1kg

Sóda bikarbóna

100% panenský kokosový olej

Formička

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie