Výživné šumivé bomby

Tiež ich zbožňujú vaše deti i vy? U nás doma jednoducho nesmú chýbať. Reč je o tých zázračných guličkách, ktoré po vpadnutí do vody sa nachvíľu ponoria, aby mohli hneď vyplávať na hladinu vody a začať pomaličky sa rozpúšťať šumením. Niet väčšej srandy, moja dcéra ich zbožňuje a verím, že si ich i vaše deti obľúbia a nebudú sa chcieť bez nich kúpať!

 Kyselina citrónová, sóda bikarbóna, kokosový olej na šumivú bombu

Časovo ide o nenáročný postup – cca 30 minút! Horšie je to so sušením, na ktoré si musíte počkať a závisí od izbovej teploty a vlhkosti. Zväčša je to však pár hodín až noc.

Šumivé bomby majú rôzne alternatívy, dnes si urobíme výživné pre suchú pokožku, aby sme jej dodali kopec vitamínov.

V sklenej nádobe zmiešame spolu kyselinu citrónovú a sódu bikarbónu. Pripomínam, že ozaj to musí byť sklená nádoba. Ak by ste robili bomby v plastovej, miska vám napáchne. Ak budete robiť v kovovej, môže oxidovať.

Kyselinu a sódu dávame v pomere 1:2, teda napríklad 100g kyseliny citrónovej a 200g sódy bikarbóny. Keď máme tieto suché ingrediencie zmiešané a bez žiadnych hrudiek, roztopíme si kokosový olej. Práve ten je naša tajná zložka vo výživných šumivých bombách. Ja som dala k svojej 300g suchej zmesi tri kopcovité polievkové lyžice panenského kokosového oleja. Bomby nebudú potrebovať žiadnu arómu, lebo budú voňať nádherne kokosovo po našom 100% panenskom kokosovom oleji z Filipín.  

zmie%C5%A1an%C3%A9%20ingrediencie%20na%20v%C3%BDrobu%20%C5%A1umivej%20bomby

Tak už len pomaličky treba prilievať ochladnutý olej do suchej zmesi a dobre premiešať. Mala by vzniknúť pasta, ktorá nie je ani riedka, ani suchá. Malo by sa s ňou dobre pracovať, pričom by mala ostávať spojená a nerozpadávať sa, ani nedrobiť.

IMG_0115

Túto zmes dáme do vopred pripravených formičiek a necháme na pár hodín uschnúť. Bomby by mali po dôkladnom uschnutí sa dať ľahko vybrať z formičky.

šumivé bomby návod

Po vybratí ich môžete hneď použiť a verím, že dlho na poličke neostanú! Tie naše zaujali dcéru ešte len som ich vyberala. 

šumivé bomby s levanduľou a kokosovým olejom

Na výživné šumivé bomby potrebujeme:

Kyselina citrónová 1kg

Sóda bikarbóna

100% panenský kokosový olej

Formička