Dúhová radosť

Aspoň u nás v horách začína už v túto jesennú dobu byť veeľmi zima. Teda mne bolo vždy večer zima, a keď nemôžem nohy pichnúť pod paplón chlapovi, lebo dávajú zas nejaký dokument o leteckých katastrofách a pod., tak aspoň napustená vaňa rozhreje moje studené nôžky. V jeden taký večer mi napadlo, prečo si neurobiť rovno dúhový kúpeľ, keď môžem?

 

Na to Vám stačí vytvoriť si z podobného receptu ako na klasické šumivé bomby do kúpeľa zmes. Tá moja dúhová je s avokádovým olejom. Jednak preto, že nezapácha, je lacný a navyše má veľa pozitívnych účinkov na suché vlasy a pokožku. 

 

 

Takže si pripravíme 400g sódy bikarbóny a primiešame 300g kyseliny citrónovej. Dobre tieto dve suché zložky zamiešame. Potom pridáme arómu. Ja som si zvolila veselú opičkovú Džúsik opice. Má kokosovo-ananásový nádych - jednoducho mi pripomína pláž, more a dovolenku. Samotnej arómy na uvedenú hmotnosť stačí cca 40 - 60 kvapiek (podľa gusta). Potom opäť zmes zamiešame, aby sa aróma dostala do všetkých čiastočiek.

IMG_2237

 

Keď máme  navoňanú zmes, rozdelíme si ju pol na pol do 2 misiek. V jednej farbíme šumivý prášok na modro, v druhej na ružovo. Použila som práškovú eko farbu modrú - stačila štipka, akurát tak na konci lyžice. Ružovú farbu na báze oleja nakvapkáme do druhej zmesy, celkovo jej treba asi 10 - 20 kvapiek. Opäť závisí od toho, akú sýtu farbu chcete dosiahnuť. Jednotlivé farby poriadne premiešame v čistých zmesiach na výrobu šumivej bomby.

IMG_0370

 

IMG_2844

 

Keď to máme hotové, pridáme avokádový olej. Do každej misky rovnako cca 35 - 50ml. Lejeme postupne a premiešava, aby nám šumivky nezačali šumieť rovno v miske. 

IMG_5714

Potom už len budeme vrstviť ružovú a modrú zmes. Najskôr som odsypala do nádoby modrej farby, potom ružovej. Nádobu môžte akokoľvek nakláňať. Zaručí to, že budú rôzne vstvené a nie iba vodorovne. Nakoniec som pridala ako zdobu sušený kvet ruže.

IMG_1994

 

 Na prípravu Dúhovej radosti budete potrebovať:

Sóda bikarbóna

Kyselina citrónová

Prášková eko farba modrá

Ružové farbivo

Džúsik opice

Avokádový olej