Dúhová radosť

Aspoň u nás v horách začína už v túto jesennú dobu byť veeľmi zima. Teda mne bolo vždy večer zima, a keď nemôžem nohy pichnúť pod paplón chlapovi, lebo dávajú zas nejaký dokument o leteckých katastrofách a pod., tak aspoň napustená vaňa rozhreje moje studené nôžky. V jeden taký večer mi napadlo, prečo si neurobiť rovno dúhový kúpeľ, keď môžem?

 

Na to Vám stačí vytvoriť si z podobného receptu ako na klasické šumivé bomby do kúpeľa zmes. Tá moja dúhová je s avokádovým olejom. Jednak preto, že nezapácha, je lacný a navyše má veľa pozitívnych účinkov na suché vlasy a pokožku. 

 

 

Takže si pripravíme 400g sódy bikarbóny a primiešame 300g kyseliny citrónovej. Dobre tieto dve suché zložky zamiešame. Potom pridáme arómu. Ja som si zvolila veselú opičkovú Džúsik opice. Má kokosovo-ananásový nádych - jednoducho mi pripomína pláž, more a dovolenku. Samotnej arómy na uvedenú hmotnosť stačí cca 40 - 60 kvapiek (podľa gusta). Potom opäť zmes zamiešame, aby sa aróma dostala do všetkých čiastočiek.

IMG_2237

 

Keď máme  navoňanú zmes, rozdelíme si ju pol na pol do 2 misiek. V jednej farbíme šumivý prášok na modro, v druhej na ružovo. Použila som práškovú eko farbu modrú - stačila štipka, akurát tak na konci lyžice. Ružovú farbu na báze oleja nakvapkáme do druhej zmesy, celkovo jej treba asi 10 - 20 kvapiek. Opäť závisí od toho, akú sýtu farbu chcete dosiahnuť. Jednotlivé farby poriadne premiešame v čistých zmesiach na výrobu šumivej bomby.

IMG_0370

 

IMG_2844

 

Keď to máme hotové, pridáme avokádový olej. Do každej misky rovnako cca 35 - 50ml. Lejeme postupne a premiešava, aby nám šumivky nezačali šumieť rovno v miske. 

IMG_5714

Potom už len budeme vrstviť ružovú a modrú zmes. Najskôr som odsypala do nádoby modrej farby, potom ružovej. Nádobu môžte akokoľvek nakláňať. Zaručí to, že budú rôzne vstvené a nie iba vodorovne. Nakoniec som pridala ako zdobu sušený kvet ruže.

IMG_1994

 

 Na prípravu Dúhovej radosti budete potrebovať:

Sóda bikarbóna

Kyselina citrónová

Prášková eko farba modrá

Ružové farbivo

Džúsik opice

Avokádový olej

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie