Zimný balzam na nádchu a prechladnutie

Nádcha je ošemetná vec. Nemôžte dýchať, ani poriadne spať, bolí hlava, zodratý je nos, nehovoriac, že ľudia od vás bočia, aby neochoreli tiež. Naša rodina už dlho používa tento domáci recept a musím povedať, že nikdy nesklamal.

My máme doma za sebou prvú jesennú virózu. A snáď na dlho i poslednú. Nádchu mi pomohol s ľahkosťou prekonať tento malý, ale zázračný krémik. Na jeho vytvorenie potrebujeme iba 2 ingrediencie - bambucké maslo a eukalyptový éterický olej.

Bambucké maslo samo o sebe pomáha pri poškodenej pokožke, teda i pri zodratom nose vďaka smrkaniu. Nos nie je pri jeho používaní taký citlivý, keď si ho začnete natierať hneď, tak nemusí byť vôbec červený a poškodený.

Eukalyptový esenciálny olej zas pomôže uvoľniť dýchacie cesty. Jeho aróma napomáha zlepšeniu dýchania. 

zimny balzam  blog bambucke maslo eukalyptus

 

Zoberieme si teda 100% bambucké maslo cca 2 kopcovité čajové lyžičky. Nakvapkáme naň 3-5 kvapiek esenciálneho oleja Eukalyptus. Spolu všetko dobre premiešame, kým esenciálny olej sa nevpije do masla. Následne to naplníme do dózičky a krémik na pomoc pri nádche je na svete!

Krém môžete použiť aj ako prsný balzam pri problémoch s prieduškami. Pri bolestiach hlavy a migréne (osobne odskúšané) si ho môžte zas natrieť na spánky a čelo. 

 

 Na výrobu Zimného balzamu na nádchu a prechladnutie potrebujete:

Bambucké maslo 100g

Eukalyptový esenciálny olej

Dóza na krém