Výroba domáceho Aloe Vera gélu

Aloe Vera je aspoň v mojich kruhoch veľmi ospevovaná rastlina a i ja som podľa jej čaru. Odporúča sa ako liečivo pri popáleninách kože, rezných ranách a iných problémoch, najmä s pokožkou. Nájdete ju v krémoch, sprchových géloch, maskách. A aj v kvetinárstvach. Moja aloe je z Ikey (ale hej, tá malinká) a rastie ako divá. Dokonca z troch rastliniek ich ám zrazu minimálne dvadsaťpäť až tridsať. A tak som rok stále presádzala a rozsádzala, až som si povedala, že stačí, veď ju môžem zužitkovať nielen ako okrasu v obývačke, ale môže poslúžiť aj donejakej tej masky a krémiku...a tu teda som začala premýšľať, čo tak najviac u nás doma treba. Mám malé dieťa, ktoré sa odreninám teda nevyhýba. Tak v hlave vyvstala otázka, prečo si tak neurobiť ten slávny gél z aloe?

Na výrobu domáceho Aloe Vera Gélu stačí surovín za pár eur a trocha času. Až som bola prekvapená. Potrebujete pár lyžíc panenského kokosového oleja a Vitamín E, plus nejakú nádobku, v ktorej bude gélik uskladený.

 

Zoberiete si najskôr aloe listy, ktoré ošúpete. Najjednoduchšie je začať ju šúpať z vrchnej časti listu - ide to veľmi ľahko. Potom už len zoberte malú čajovú lyžičku a dužinu vydlabete do misky.

Teraz zoberte panenský kokosový olej a nechajte ho, ak nie je v tekutom stave, roztopiť. Nesmie však zvrieť, na to nezabúdajte. Na pol šálky dužiny z Aloe Vera vám stačia 4 polievkové lyžice kokosového oleja.Keby ste ho chceli zmixovať s aloe, kým je v pevnom skupenstve, tak sa vám to nepodarí. Skúšala som to a z kokosáku sa stalo vyšľahané maslo, ale aloe gél ostal úplne mimo neho.

Keď máte roztopený, ale vychladnutý kokosový olej, všetko dajte spolu do jednej misky. Pridajte 5 kvapiek Provitamínu B5 a mixujte, až kým aloe nebude úplne rozmixovaná. Potom už len zoberte nádobku a môžete gélik uskladniť v chladničke. Takto by mohol vydržať kľudne 3-6 mesiacov, odpoúčam uskladniť ho v sklenenom zatáčacom pohári, ktorý ste predtým vyvarili alebo vydezinfikovali. Je to ekologickejšie ako plast a zároveň máte istotu, že gél nenapáchne a nedostanú sa do neho žiadne mikroplasty.

 

Na výrobu Aloe Vera gélu potrebujete:

 

Aloe Vera Listy

Panenský kokosový olej 150g

Provitamín B5

Nádobka

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie