Predstavujeme - Mangové maslo

Naše mangové maslo pochádza z Talianska, kde spracovávajú jadierka manga.  Tieto jadierka sú bohaté na oleje, z ktorých práve vzniká 100% mangové maslo. Jednoducho povedané. Na čo je a ako sa dá použiť sa dočítate práve dnes.

Čisté mangové maslo je veľmi všestranné na použitie. Jeho výhodou je, že nemá takmer žiadnu arómu. Môžete si teda veľmi ľahko pri výrobe domácej kozmetiky, zábalov a krémov.

Mangové maslo je 100% rastlinného pôvodu a obsahuje najmä antioxidanty, vitamíny A, E a C. V receptoch na domácu kozmetiku môže tvoriť z celkového objemu výrobku 5 – 100%. 

Veľmi ľahko sa s ním pracuje nielen vďaka nenápadnej aróme (čo je výhoda oproti 100% bambuckému, či kávovému maslu), ale aj kvôli jemnej štruktúre. Teplota tavenia je už 45 stupňov Celzia, na pokožke sa ľahko rozotiera. Zároveň je aj poddajné pri práci s ním.

 Mangové maslo a krém z neho

Na čo sa dá použiť

 

Ako sme spomínali, mangové maslo môžete používať v domácej kozmetike v pomere 5 – 100% z celkového objemu výrobku. Prakticky to znamená, že si ho môžete natrieť samotné na časti tela. Super je ako balzam na ruky, či pery, najmä v chladných a letných mesiacoch, kedy je pokožka najviac namáhaná. Taktiež pomáha pri celulitíde, suchej koži a ekzémoch. Jeho  výhodou je, že je veľmi jemného zloženia a takmer bez žiadnej nežiadúcej reakcie pokožky naň.

Ako zložka spolu s inými ingredienciami má asi nekonečné využitie – masky na vlasy, telové maslo, balzamy na pery, balzamy na popraskanú kožu, mydlá, sprchové krémy, krémy naa tvár, krémy proti poštipnutiu a tak ďalej, a tak ďalej..

 

...je toho fakt veeľa, preto sledujte ďalej náš blog, kde čoskoro objavíte zaujímavé recepty s naším Mangovým maslom.