Poznáte Lufu? Áno, myslím tú malú vecičku, čo vyzerá ako špongia. Dnes Vám prinášam článok o tom, na čo všetko sa dá využiť, aké sú jej klady i zápory a čo to vlastne je.
Lufa ako ju my poznáme, je plod jednoročnej rastliny – liany. Plod sa dá i jesť, ale musí byť iba mierne dozretý, v neskoršom štádiu zrelosti ostáva horký. Avšak, výrobky z lufy sa získavajú spracovaním poriadne dozretých plodov. Tie sa ponoria do nádoby s prúdiacou vodou na tak dlho, kým sa nevyplavia semienka a ďalšie nepotrebné časti. Pevná štruktúra plodu sa potom necháva sušiť na slnku, vďaka čomu získa I svoju typickú bielu farbu. Vyrábajú sa z nej už spomínané špongie a ďalšie výrobky. V suchej podobe sú tieto špongie nepríjemné a drsné na dotyk, no po namočení do vody, krásne zmäknú.
Na čo je dobrá?
Lufa je v podstate prírodná špongia, ktorá je vhodná na každodenné použitie v sprche. Používaním lufy bude pokožka príjemne prekrvená, odstránia sa odumreté bunky (lufa funguje ako jemný píling) a tiež sú známe jej proticelulitídové účinky. Výsledkom je hebká a na dotyk jemná pokožka. Po masáži lufou je dobré pokožku nakrémovať vhodným hydratačným krémom či telovým mliekom, pretože sa lepšie vstrebá.
Lufou si možno pomôcť aj pri problémoch s drsnou pokožkou na chodidlách. Pravidelná masáž sa postará o odstránenie odumretých buniek kože a chodidlá budú onedlho jemné a krásne. Po masáži lufou je opäť dôležité naniesť na chodidlá vhodný ošetrujúci krém, ktorý pokožku zregeneruje.
Problematická pleť na tvári tiež pookreje vďaka lufe. Určite však nesmieme tvár drhnúť, stačí jemná masáž raz za čas, ktorá nahradí píling. Pleť sa prekrví, zbavíme ju nečistôt a to môže dopomôcť k zmierneniu problémov s akné a nečistotami pleti. Pozor však pri zapálených vyrážkach - v takom prípade by sme si masážou lufou mohli problémy ešte prehĺbiť. Tiež pomáha pri bolestiach kĺbov, a tak je vhodnou pomôckou napríklad aj pre ľudí trpiacich reumatizmom.
Tento prírodný zázrak si môžte zakúpiť tu: