Predstavujeme – kávové maslo

 V dnešnom článku sa vám budem snažiť priblížiť, prečo sme sa rozhodli predávať ho a verím, že si ho zamilujete práve tak ako ja.

 

Naše kávové maslo vzniklo v USA spojením mandľového oleja, oleja zo 100% arabica semien a hydrogénneho oleja. Spája tak dva úžasné oleje s nevyhnutnou nosnou zložkou. Domorodkyne využívali maslo po dlhé roky kvôli jeho antiseptickým a liečiacim účinkom na pokožku. Jeho pH sa pohybuje okolo 4,5 – rovnako ako pH ľudskej pokožky. To je práve jeden z dôvodov, prečo tak pomáha v boji proti akné.

Kávové maslo 2

Maslo má krásnu arómu čerstvo uvarenej rannej kávy, ktorá sa šíri celou miestnosťou. Na pokožke sa ľahko rozotiera, priam až roztápa podobne ako napríklad kokosový olej. Avšak i pri vyšších letných teplotách v nádobe ostáva tuhé. A jeho aróma ostáva na pokožke rozvoniavať ešte veľmi dlho... zrovna tak ako tá ranná káva v mysli.

Ako by ste predpokladali, kávový olej maslo zafarbí, ale povedala by som, že skôr na karamelovo ako hnedo.

A aké sú teda výhody kávového masla?

Ako samotná káva napomáha pokožke ju vzpružiť a je neúnavným bojovníkom voči vráska a celulitíde. Samotné kávové zrná obsahujú antioxidanty, kofeín, minerály, proteíny a aminokyseliny a mnohé iné látky. Dokonca na základe štúdie z Rutgerovej Univerzity, USA kofeín vytvára akúsi bariéru voči rakovine kože. Predpokladajú, že to je na základe štiepenia ART – proteínového enzýmu v koži. Tiež je známe, že aplikovanie kávového prášku priamo na kožu chráni pokožku pred UV slnečnými lúčmi. Preto ho môžete nájsť v niektorých eco a bio opaľovacích krémoch!

Kávové maslo 200g

Okrem toho, že napomáha pri akné, vráskach a celulitíde, je dobrým spoločníkom, i keď trápi niekoho psoriáza a suchá koža. Pokožku vďaka mandľovému oleju vyživí a zjemní. Mandľový olej obsahuje veľa vitamínov a pre pokožku prospešných látok.

Spolu tak tvorí mandľový olej a olej zo 100% arabica semien úžasne voňavú a pre pokožku prospešnú kombináciu.

 

Kávové maslo ponúkame v dvoch hmotnostiacj a môžete si ich zakúpiť tu:

 

Kávové maslo 100g balenie

Kávové maslo 200g balenie