Predstavujeme - Bambucké maslo

Veľmi som sa tešila, keď budem písať o bambuckom masle. Prečo? Lebo je veľmi ľahké písať o niečom, s čím dlhé roky pracujete, používate to a najmä, čo považujete za super duper vec. Reč je o bambuckom masle, ale nie len tak nejakom, ale priamo z Afriky.

 Bambucké maslo

Keby som chcela, rozpoviem vám príbeh o tom, ako som dlho-predlho vyberala to pravé SHEA, ale nebudem vás tým otravovať. Jednoducho, naše bambucké maslo je krémovej farby (nie je bielené), je nerafinované, vonia po orechoch a možno budete prekvapení, ale je dosť tuhej konzistencie. Fakt tuhej, ale na druhej strane ľahko sa poddáva a roztápa. Pri kontakte s pokožkou doslova mizne v nej.

Bambucké maslo 2

 

Benefity

 

Myslím, že o benefitoch si môžete na odborných weboch kadečo prečítať. Bambucké maslo je jedno z najrozšírenejších masiel, ktoré sa v kozmetike využívajú. Dosť mu konkuruje kakaové, ale ťažko povedať, ktoré má viac podielu na trhu. Obsahuje veľa vitamínu A a E, je pre pokožku výživné. Môžu ho používať už bábätká, ľudia s ekzémami, psoriázou, mnohými kožnými problémami. Pomáha koži bojovať s vráskami, dehydratáciou, striami počas tehotenstva.

 

Použitie

 

Čisté bambucké maslo sa dá použiť ako čokoľvek. Chcete si urobiť doma rýchlu masku na vlasy, krém, či balzam na pery? Prosím, stačí pridať pár kvapiek esenciálneho oleja a sú na svete! Ak túžite po niečom zložitejšom, môžete ho kombinovať takmer s akýmkoľvek polotovarom, od aróm, cez farby, oleje a vitamíny až po exfolianty. Najčastejšie sa využíva však v telovej kozmetike do krémov, balzamov, prípadne sprchových gélov.

bambuck%C3%A9%20maslo%20balzam%20na%20pery

 

Recepty čoskoro nájdete aj na našom blogu, tak sa nechajte inšpirovať a urobte niečo dobré pre vašu pokožku!