Predstavujeme - Argánový organický olej

Argánovému oleju sa nie darmo vraví aj marocké zlato. Získava sa maceráciou z plodov Argánie tŕnistej. Svojimi blahodárnymi účinkami na pokožku i vlasy je okrem kokosového oleja asi najznámejším a najrozšírenejším olejom v kozmetike.

Argánový olej má antiseptické, antibakteriálne účinky. Pomáha pri hojení pokožky a regenerácií vlasov a nechtov. Odporúča sa nielen pre suché a dolámené vlasy, ale i pri suchej, ekzematickej a sporiatickej pokožke. Bojuje tiež s jazvami a striami. Jeho pravidelným používaním sa môže v tehotenstve úplne zamedziť ich vzniku.

morocco-827830_1920

Použitie v kozmetike

 

Argánový olej má všestranné použitie – vlasy, pleť, pokožku tela. Okrem toho, že sa môže použiť na akúkoľvek oblasť tela, môžete ho použiť aj akýmkoľvek spôsobom.

 

Telová kozmetika

 

Argánový organický olej odporúčame pri výrobe mydla metódou za studena. Tak isto ho môžete použiť pri výrobe sprchového gélu, peny do kúpeľa spolu s Tekutým mydlovým základom. Ďalej spolu s kyselinou citrónovou a sódou bikarbónou si môžete vyrobiť výživné šumivé bomby do kúpeľa, podobne ako sme písali recept s kokosovým olejom na suchú pokožku. (pozri tu - )

Okrem toho si spolu s inými olejmi môžete vyšľahať telové maslo, pridajte si ho do telového mlieka alebo ho môžete použiť pri holení namiesto peny na holenie.

 

Vlasová kozmetika

 

Asi každá, ktorá raz zažila suché vlasy a polámané, či rozštiepené končeky vlasov, vie, že má siahnuť práve po argánovom oleji. Nanáša sa aspoň 10 minúť pred umývaním vlasov a nechá sa pôsobiť. Niekto si ho dáva i ako balzam na noc a zabalí si vlasy do uteráka. Ráno si vlasy potom len zmyje.

Taktiež sa dá vyrobiť vlasová maska, či šampón. Stačí pridať buď olej do kozmetického základu, alebo si olej vyšľahať spolu s inými olejmi a éterickými olejmi. Vlasy budete mať nádherne vyživené, ale i prevoňané.

 arganovy olej flasticky

Pleťová kozmetika

 

Argánový olej je výborný nielen pre suchú pokožku. Môžete ho použiť ako odličovač očí, dať si práve kvapiek do pleťového krému, či si samotný pleťový krém spolu s argánovým olejom vyrobiť. Pre podráždenú a vráskavú pleť sú dobré masky a nočné krémy s obsahom argánového oleja. Odstraňuje šupinky na suchej pleti aj pokožke, pomáha vyživovať ju pri psoriáze a ekzémoch.