Peelingové mydlo na tvár i nohy

Peeling na tvár, či telo alebo nohy si môžete urobiť aj doma. A dokonca aj vo forme tuhého mydla.

Peeling je výborná vec, pretože zbavuje pokožku odumretých buniek, ľahko a rýchlo ju premasíruje. Všetko, čo k tomu potrebujete pritom je prírodného zloženia, nezaťažuje životné prostredie, ani peňaženku a už vôbec nie pleť.

 

Najprv si urobíme peelingové čiastočky. Tie môžete mať z podrvených semienok, maku, na hrubo pomletej kávy alebo, ako napríklad v našom prípade z pemzy. Pemzu dostať v každej drogérií. Pekne ju doma s mažiarom, či tĺčikom rozdrvíte na hrubé, ale i jemné čiastočky.

blog vyroba peelingoveho mydla pemza ingrediencia peeling

 

Keď máte pemzu pripravenú, dáte si roztápať mydlovú hmotu. Buď v hrnci ako sa topí maslo. Občas premiešate s špachtľou, aby sa rovnomerne roztopilo. Nesmie však začať variť – takú mydlovú hmotu radšej vyhoďte, lebo by mohli ste mať nepriaznivé reakcie na hotový výrobok.

Alebo si dáte odvážené množstvo mydlovej hmoty do plastovej misky a rozpustíte v mikrovlnke pri strednom stupni ohrevu na 1-2minúty.

Do roztopenej mydlovej hmoty pridáme najskôr pemzu.Na 100g mydlo odporúčam max. 3x2,5ml  peelingového prášku. Dobre, ale zľahka premiešame. Čím silnejšie miešate, tým viacej vzduchu by sa do mydla dostalo a to nechceme.

blog mydli vyroba peelingoveho mydla odmerka

 

Esenciálny olej pridáme až nakoniec, pretože po jeho pridaní začne mydlová hmota rýchlejšie tuhnúť. Použili sme Bergamot esenciálny olej, lebo má pre pleť povzbudzujúce účinky, krásne citrónovo vonia. Všetko vylejeme nakoniec do formičky. Samotné peelingové čiastočky mydlo zafarbia, nemusíte sa ľakať - je to normálne. Ak ste nedočkaví, kľudne dajte mydlo vo formičke do chladničky, kde sa rýchlejšie ochladí a aj stuhne.

blog mydli vyroba peelingoveho mydla

Po stuhnutí môžete mydlo okamžite začať používať. Či na tvár, telo alebo nohy – to je už na vás.

blog mydli vyroba peelingoveho mydla soap

 

Na výrobu peelingového mydla s pemzou sme potrebovali:

SLES a SLS Free Mydlová hmota

Silikónová forma SOAP

Esenciálny olej Bergamot