Peelingová vyživujúca kocka

V lete pokožka dostávať zabrať, preto dnes si ukážeme, ako sa robí taká peelingová kocka. Jej výhodou je, že je veľmi skladná a jednoduchá na prípravu. Takisto je to skvelý darček!

 

Tento recept zaberie asi 30 minút práce, treba pri ňom naozaj rýchlo pracovať s mydlovou hmotou, inak by sa Vám mohlo stať, že sa cukor, ktorý použijeme ako peelingové čiastočky roztopí a o scrub kockách si môžme potom nechať snívať. 

Použijeme argánový olej, ktorý sa v kozmetike často využíva pri výrobe výživných krémov nielen na vlasy ale i telo.

Najskôr si roztopíme 300 g mydlovej hmoty v mikrovlnke. Potom ju zmiešame s 30 ml argánového oleja. Miešame dovtedy, kým nebude hmota rovnomerne s olejom konzistentná.

 68893E74-4881-41E7-9A5B-4FAF2DAE0EA6

Pridáme farbivo, ja som sa rozhodla pre ružové a arómu višňovú. Arómu však dávame až nakoniec! Môže totižto veľmi rýchlo zreagovať s mydlovou hmotou a vytvoriť kašu, ktorá by sa už ťažko dávala do formičky. Najmä ak by ste chceli použiť esenciálne oleje ako arómu, musíte byť veľmi opatrní, pretože tie reagujú s mydlovou hmotou ešte rýchlejšie.

 C765CAD4-A97E-466A-90A5-611961A139FB

Nakoniec pridávam cukor, obyčajný kryštálový. Prídáme 20% objemu z mydlovej hmoty, teda asi 40 - 50 g.

8EDD76AF-4CAE-46B3-957D-2C599F32F8EB

Pozor, aby hmota nebola ešte horúca, lebo cukor by sa roztopil. Zafarbíma 10.-timi kvapkami ružovej farby. No a samozrejme potom už len prevoniame višňovou arómou a nalejeme, respektíve natlačíme do silikónovej formy, lebo po pridaní cukru, začne mydlo veľmi rýchlo hustnúť.

 

 Na výrobu peelingových kociek sme použili:

Sada na výrobu mydla za výhodnú cenu

Ružové farbivo

Argánový organický olej 100ml

Cukor

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie