Levanduľová kúpeľová soľ

Nie je nič lepšie ako po náročnom dni si vyložiť doma nohy...alebo vlastne je - dopriať si relaxačný luxusný kúpeľ!

 

Levanduľa je jedna z najčastejšie používaných bylín v kozmetike. Je známa svojou nezameniteľnou arómou, ktorá sa používa i do relaxačných prípravkov. V návode na levanduľovú kúpeľovú soľ je použitý Francúzsky levanduľový esenciálny olej priamo z oblasti Provensálska. Francúzske Provensálsko je známe v našich končinách najmä levanduľovými poliami, kam chodia Slováci i na výlety.

 lavender-1597110_640

Ďalej sme použili dva typy soli - himalájsku ružovú soľ a epsomskú soľ. Vedeli ste, že Epsomksá soľ nie je vlastne soľ ako taká, ale je vyrobená z magnézia? Magnézium je známe svojimi hydratačnými účinkami na pokožku a preto Epsomská soľ je častým výberom u nás doma pri výrobe kúpeľovej soli.

himal%C3%A1jska%20ru%C5%BEov%C3%A1%20so%C4%BE

Himalájska ružová soľ je soľ morská, ktorá je dolovaná v súlade s prírodou ručne v oblasti Pakistánu. Jej kryštalická forma sa vytvárala okolo 200 miliónov rokov, a práve vďaka tomu je považovaná za jednu z najčistejších solí na svete. Jej sfarbenie prechádza od bielej, cez oranžovú až po ružovú.

 

Na výrobu Levanduľovej kúpeľovej soli potrebujeme a nakúpiť suroviny môžtepriamo pod odkazmi:

Kvety levandule lekárskej

500g Epsomskej soli

200g Himalájskej ružovej soli

40 kvapiek Francúzskeho levanduľového esenciálneho oleja

Fľašku na kúpeľovú soľ 

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie