Vážení zákazníci, ďakujeme Vám za priazeň v tomto ťažkom roku. Aktuálne máme dovolenku, aby sme si i my mohli odpočinúť a v novom roku opäť svieži plnili Vaše balíčky. Dovolenku máme 22.12.2020 - 4.1.2021. Všetky objednávky vytvorené v tomto období budú postupne spracované a odoslané od 4.1.2021. Ďakujeme za pochopenie a želáme Vám krásne Vianoce! Tím MYDLI

Levanduľová kúpeľová soľ

Nie je nič lepšie ako po náročnom dni si vyložiť doma nohy...alebo vlastne je - dopriať si relaxačný luxusný kúpeľ!

 

Levanduľa je jedna z najčastejšie používaných bylín v kozmetike. Je známa svojou nezameniteľnou arómou, ktorá sa používa i do relaxačných prípravkov. V návode na levanduľovú kúpeľovú soľ je použitý Francúzsky levanduľový esenciálny olej priamo z oblasti Provensálska. Francúzske Provensálsko je známe v našich končinách najmä levanduľovými poliami, kam chodia Slováci i na výlety.

 lavender-1597110_640

Ďalej sme použili dva typy soli - himalájsku ružovú soľ a epsomskú soľ. Vedeli ste, že Epsomksá soľ nie je vlastne soľ ako taká, ale je vyrobená z magnézia? Magnézium je známe svojimi hydratačnými účinkami na pokožku a preto Epsomská soľ je častým výberom u nás doma pri výrobe kúpeľovej soli.

himal%C3%A1jska%20ru%C5%BEov%C3%A1%20so%C4%BE

Himalájska ružová soľ je soľ morská, ktorá je dolovaná v súlade s prírodou ručne v oblasti Pakistánu. Jej kryštalická forma sa vytvárala okolo 200 miliónov rokov, a práve vďaka tomu je považovaná za jednu z najčistejších solí na svete. Jej sfarbenie prechádza od bielej, cez oranžovú až po ružovú.

 

Na výrobu Levanduľovej kúpeľovej soli potrebujeme a nakúpiť suroviny môžtepriamo pod odkazmi:

Kvety levandule lekárskej

500g Epsomskej soli

200g Himalájskej ružovej soli

40 kvapiek Francúzskeho levanduľového esenciálneho oleja

Fľašku na kúpeľovú soľ