3 rýchle a lacné recepty pre telo a vlasy v zime

Osobne obľubujem také recepty na domácu kozmetiku, ktoré sa rýchlo robia, pretože doma mám neposedné 2,5 ročné stvorenie. Rada sa podelím o tieto super receptíky, ktorých hlavnou zložkou je mangové maslo. Toto maslo je v našich končinách málo známe a dosť podceňované. Je super na celulitídu, ale aj suchú a ekzematickú pokožku. Nemá žiadne nežiaduce účinky na pokožke, preto sa dá použiť aj pre malé bábence. Navyše teraz sú všetky balenia aj v super akcií(Výpredaj mangové maslo)!

lip-balm-2562354_1920

 

Balzam na pery

 

Tieto chladné dni dávajú zabrať našej pokožke, i perám. Pritom ich môžeme jednoducho ochrániť. Stačí zmiešať 3g mangového masla so štipkou červenej práškovej farby a balzam je na svete. Pre detičky odporúčam natierať maslo bez prímesy farieb.

Na výrobu balzamu potrebujete:

Mangové maslo 100g

Prášková farba červená

Obal na balzam

 

 

Balzam na vlasy

 

Vlasy potrebujú v zime tiež dostatočnú výživu. Preto zmiešajte 100g mangového masla s 50ml avokádového oleja a 10ml argánového oleja. Všetko dobre spolu vyšľahajte s ručným mixérom na najvyšších otáčkach asi 5-10 min. Vytvorí sa krásne vyšľahané maslo. Potom pridajte 40 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a opäť šľahajte asi 1-2minútky. Balzam majte v chladničke a spotrebujte ho behom 1 mesiaca.

Na výrobu balzamu potrebujeme:

Mangové maslo 100g

Avokádový olej

Argánový olej

Levanduľový esenciálny olej

 Mangové maslo a krém z neho

Telový balzam

 

Mango bojuje so striami, ale pomáha aj pri ekzémoch. Spolu s kokosovým olejom je super pomocníkom pre vysušenú pokožku. Zmiešajte tieto dve ingrediencie v pomere 1:1. Napríklad 100g mangového masla a 100g kokosového oleja. Šľahajte na najvyšších otáčkach asi 5-10minút pokiaľ nebude zmes dobre nadýchaná. Pridajte 40 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a 25 kvapiek éterického oleja Sladký pomaranč. Opäť šľahajte na najvyšších otáčkach asi 1-2 minútky. Hotovo – výživná bomba pre pokožku je na svete. Éterické oleje pritom dokonale podčiarknu relaxačný účinok kúpeľa, či teplej sprchy.

 

Na výrobu balzamu potrebujeme:

Mangové maslo

Kokosový olej

Levanduľový esenciálny olej

Sladký pomaranč esenciálny olej