Škoricové mydlo

S akou vôňou sa Vám spája zima? Mne určite s vôňou pomarančov a škorice. Vonku to nevyzerá ale vôbec na január, snehu nikde. Preto aspoň trochu sa posnažím dnes privolať zimu práve škoricovým mydlom.

IMG_3812

Takéto mydlo zvládne urobiť aj úplny začiatočník, či dieťa. Potrebujeme iba formičku, nádobku na roztopenie hmoty, samotnú mydlovú hmotu, špachtľu a pomletú škoricu.

 

Zoberieme si formičku, do ktorej budeme hmotu nalievať. Podľa nej si odoberieme zo SLES a SLS Free Mydlovej hmoty. Super je, že ju nemusíte krájať – je už predkrájaná a tak si len odvážite koľko chcete/potrebujete a dáte do nádobky na roztopenie.

 

Veľakrát sa ma zákazníčky, ktoré začínajú ešte len s mydlovou hmotou a mydlami celkovo, pýtajú, ako topiť hmotu. V skratke - stačí len nádobka a pomalé, postupné zahrievanie, až kým sa nezačne roztápať. Pri premiešaní sa môžu robiť bublinky – to preto, že sa vzduch dostáva miešaním do hmoty. Netreba žiadne vodné kúpele ani nič zložité. Dokonca sa dá roztápať aj v mikrovlnke, ale úprimne povedať, ešte som to neskúšala. A kto áno, budem rada, ak sa podelí o svoje skúsenosti.

 

Ale späť k škorici a nášmu mydlu. Do roztopenej hmoty pridávame postupne mletú škoricu, ktorú kúpite v hociktorých potravinách. Opatrne premiešavate, aby sa rozptýlila po celom roztopenom mydle. Potom už len naleje do formičky, ktorú môžete predtým postriekať 99% alkoholom, aby sa netvorili bublinky.

Ostatné necháte už len na samotnom mydle – počkáte kým vychladne a hotovo. Mydlo môžete okamžite použiť alebo niekomu darovať.

 

Na výrobu škoricového mydla budete potrebovať:

SLES a SLS Free mydlovú hmotu

Hand Made silikónovú formu

Škoricu

Špachtľu

Nádobu na topenie mydla