Škoricové mydlo

S akou vôňou sa Vám spája zima? Mne určite s vôňou pomarančov a škorice. Vonku to nevyzerá ale vôbec na január, snehu nikde. Preto aspoň trochu sa posnažím dnes privolať zimu práve škoricovým mydlom.

IMG_3812

Takéto mydlo zvládne urobiť aj úplny začiatočník, či dieťa. Potrebujeme iba formičku, nádobku na roztopenie hmoty, samotnú mydlovú hmotu, špachtľu a pomletú škoricu.

 

Zoberieme si formičku, do ktorej budeme hmotu nalievať. Podľa nej si odoberieme zo SLES a SLS Free Mydlovej hmoty. Super je, že ju nemusíte krájať – je už predkrájaná a tak si len odvážite koľko chcete/potrebujete a dáte do nádobky na roztopenie.

 

Veľakrát sa ma zákazníčky, ktoré začínajú ešte len s mydlovou hmotou a mydlami celkovo, pýtajú, ako topiť hmotu. V skratke - stačí len nádobka a pomalé, postupné zahrievanie, až kým sa nezačne roztápať. Pri premiešaní sa môžu robiť bublinky – to preto, že sa vzduch dostáva miešaním do hmoty. Netreba žiadne vodné kúpele ani nič zložité. Dokonca sa dá roztápať aj v mikrovlnke, ale úprimne povedať, ešte som to neskúšala. A kto áno, budem rada, ak sa podelí o svoje skúsenosti.

 

Ale späť k škorici a nášmu mydlu. Do roztopenej hmoty pridávame postupne mletú škoricu, ktorú kúpite v hociktorých potravinách. Opatrne premiešavate, aby sa rozptýlila po celom roztopenom mydle. Potom už len naleje do formičky, ktorú môžete predtým postriekať 99% alkoholom, aby sa netvorili bublinky.

Ostatné necháte už len na samotnom mydle – počkáte kým vychladne a hotovo. Mydlo môžete okamžite použiť alebo niekomu darovať.

 

Na výrobu škoricového mydla budete potrebovať:

SLES a SLS Free mydlovú hmotu

Hand Made silikónovú formu

Škoricu

Špachtľu

Nádobu na topenie mydla

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie