Rozprávkový poník - 3 minútový recept

Rozprávkový poník je u nás momentálne najobľúbenejšie zvieratko, umývať sa s ním môže dcéra donekonečna a predsa sa bude stále trblietať. Ako na to?

 

IMG_0655

Potrebujeme iba pár ingrediencií, aby sme dosiahli nielen krásnu farbu, ale i trblietanie sa v celom mydle. Dôležitý je výber flitrov, pretože sú flitre rôznych veľkostí a hmotností. Pokiaľ flitre sú ťažké - myslím tým každú jednu čiastočku, nie celkovú váhu balenia - budú padať na dno formičky a mydlo nebude rovnomerne vyflitrované. Sú flitre, ktoré napríklad nefarbia a ktoré aj jemne prifarbia mydlovú hmotu. Ja som použila tie druhé. Sami si mlžte všimnúť, že poník má jemný nádych do modra. A to práve vďaka flitrom, vôbec som nepoužila žiadnu modrú farbu!

IMG_0635

Takže, roztopíme si mydlovú hmotu. Kým sa nám roztápa, prichystáme si flitre zvolenej farby a perleť. Ja som si zvolila spomínané modré flitre(obľúbená dcérkina farba). Najskôr jemnučko prisýpame do nádobky, kde sa nám roztopila hmota, perleť. Stačí naozaj iba štipka a poriadne, ale jemno rozmiešame špachtľou mydlo. Ostane nádherne perleťovo biele a bude sa lesknúť. Miešajte dovtedy, kým rovnomerne sa farba nedostane do celého mydla. 

IMG_0645

 

Potom postupne prisýpame flitre. Opäť jemne miešame a prisýpame, až kým nedosiahnete požadovaný efekt. Rátajte, že ak budete používať kozmetické flitre od nás (a nie tie z nejakého papierníctva alebo iného obchodu, ktoré slúžia najmäa na prácu s lepidlom), tak mydlová hmota sa začne pekne a jemne zafarbovať. 

IMG_0682

 

Potom už len navoniame a nalejeme do formičky. Necháme ochladnúť, vyklopíme a môžme rovno používať. 

IMG_0687

 

Na výrobu rozprávkového poníka sme potrebovali:

Balíček na výrobu mydla s poníkom

Biela perleť

Glitrový prášok

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie