Rozprávkový poník - 3 minútový recept

Rozprávkový poník je u nás momentálne najobľúbenejšie zvieratko, umývať sa s ním môže dcéra donekonečna a predsa sa bude stále trblietať. Ako na to?

 

IMG_0655

Potrebujeme iba pár ingrediencií, aby sme dosiahli nielen krásnu farbu, ale i trblietanie sa v celom mydle. Dôležitý je výber flitrov, pretože sú flitre rôznych veľkostí a hmotností. Pokiaľ flitre sú ťažké - myslím tým každú jednu čiastočku, nie celkovú váhu balenia - budú padať na dno formičky a mydlo nebude rovnomerne vyflitrované. Sú flitre, ktoré napríklad nefarbia a ktoré aj jemne prifarbia mydlovú hmotu. Ja som použila tie druhé. Sami si mlžte všimnúť, že poník má jemný nádych do modra. A to práve vďaka flitrom, vôbec som nepoužila žiadnu modrú farbu!

IMG_0635

Takže, roztopíme si mydlovú hmotu. Kým sa nám roztápa, prichystáme si flitre zvolenej farby a perleť. Ja som si zvolila spomínané modré flitre(obľúbená dcérkina farba). Najskôr jemnučko prisýpame do nádobky, kde sa nám roztopila hmota, perleť. Stačí naozaj iba štipka a poriadne, ale jemno rozmiešame špachtľou mydlo. Ostane nádherne perleťovo biele a bude sa lesknúť. Miešajte dovtedy, kým rovnomerne sa farba nedostane do celého mydla. 

IMG_0645

 

Potom postupne prisýpame flitre. Opäť jemne miešame a prisýpame, až kým nedosiahnete požadovaný efekt. Rátajte, že ak budete používať kozmetické flitre od nás (a nie tie z nejakého papierníctva alebo iného obchodu, ktoré slúžia najmäa na prácu s lepidlom), tak mydlová hmota sa začne pekne a jemne zafarbovať. 

IMG_0682

 

Potom už len navoniame a nalejeme do formičky. Necháme ochladnúť, vyklopíme a môžme rovno používať. 

IMG_0687

 

Na výrobu rozprávkového poníka sme potrebovali:

Balíček na výrobu mydla s poníkom

Biela perleť

Glitrový prášok