Morská panna

Dlho predlho som pásla po týchto chvostoch, pretože ma na Instagrame neskutočne uchvátili tieto "chvostové" mydlá. A nakoniec som ich našla a prinášam ich aj k Vám.

 

Časovo je výroba takéhoto mydla náročnejšia, pretože treba nechať urobiť zvlášť mydlá, ktoré sa ponárajú a zvlásť mydlá, ktoré slúžia ako podklad. Tými ponárajúcími myslím samozrejme polovicu tela morskej panny - konkrétne jej užasný chvost a mušličky a ulitky.

IMG_6507

V prvom kroku som najskôr roztopila bielu mydlovú hmotu s kozím mliekom. Stačilo iba trošku, lebo ulitky i chvost nemajú nejakú veľkú gramáž. Ulitky som nechala biele, takže som len mydlo naliala do formy. Bez farby a pafumu.

 

Chvost som melírovala s ružovou tekutou farbou na vodnej báze a ďalšie 2 chvosty boli už barbinovsky ružové.

IMG_4071

 

Chvosty som už navoňala a to arómou Ružový cukrík. Zbožňujem tú arómu...i keď stále neviem, čo mi pripomína! Ale je neskutočne jemná a zároveň omamná. Asi tak, ako keď som prvý raz videla foto s takýmto mydielkom. Bola som omámená. :-)

IMG_3445

Keď máme vytuhnuté chvosty i mušličky a ulitky, dáme ich bokom.

IMG_3593

Ďalším krokom je urobiť základ. Na ten som použila tú istú mydlovú hmotu s kozím mliekom. Primiešala pár kvapiek arómy Ružový cukrík a zafarbila modrou práškovou eko farbou.

IMG_7682

Výhodou tejto práškovej farby (na čo som prišla práve vďaka tomuto projektu) je, že nemigruje. Dokonca i keď ružová farba originál môže migrovať, ale táto prášková ju k sebe nepustí. Tak sa Vám nemôže stať, žeby ste mali fialový oceán (rozumej podstavec, do ktorého je ponorený chvost morskej panny)! Farby si nasypte ozaj iba za malinkú špičku a dobre rozmiešajte. Pokiaľ chcete sýtejší odtieň, postupne pri pomalom miešaní pridávajte vždy trošku práškovej modrej eko farby.

IMG_0539

Potom nalejeme roztopené modré mydlo do podlhovastej formy obdĺžnikového tvaru.

IMG_4689

Počkáme asi tak 3-5 minút (v závislosti od vonkajšej teploty). Pokiaľ už budeme mať na povrchu súvislú šupku a na jemný dotyk prstom nepraská, môžme začať ponárať chvost morskej panny. Samozrejme ideme od pása, ten ponoríme opatrne do modrého mydla tak, aby chvost ostal trochu vo vzduchu. Potom poukladáme okolo chvosta mušličky a ulitky. Tiež tak, aby boli čiastočne ponorené a neušli.

IMG_5864

Nakoniec som zobrala glitrový prášok striebornej farby a jemne celé mydlo poprášila.

IMG_0302

 

A hotovo! Necháme dobre vytvrdnúť a môžme rovno používať!

IMG_7494

IMG_6482

 

Na výrobu mydla "morské panny" budete potrebovať:

 

Mydlová hmota s kozím mliekom

Modrá prášková farba

Ružová tekutá farba

Sklenená odmerka

Glitrový prášok strieborný

Aróma Ružový cukrík

Morský svet - silikónová forma

Chvost morskej panny - silikónová forma

4 obdĺžniky - silikónová forma