Vážení zákazníci, v dňoch 10.-13.4.2020 vzhľadom na štátne sviatky máme dovolenku. Všetky objednávky z týchto dní budú postupne vybavované a rozosielané už od utorka 14.4.2020. Ďakujeme za pochopenie a želáme pokojnú Veľkú Noc, tím MYDLI

Masážne pánske mydlo

Nesmieme zabúdať na naše silnejšie polovičky a dnes si urobíme jednoduché pánske mydlo. Jeho účelom je v letných horúcich dňoch osviežiť pokožku a dobre premasírovať.

 

 

Zoberieme mydlovú hmotu s bambuckým maslom, ktorá skvele pení a čo sa týka tvrdosti je niečo medzi SLES a SLSL FREE a Mydlovou hmotou s kozím mliekom. Jej pozitívom je, že má vďaka bambuckému maslu hydratačné vlastnosti. Mydlovú hmotu roztopíme v mikrovlnke alebo na sporáku. 

Pridáme modrý tekutý pigment, ktorý dobre rozmiešame. Na našu formu stačí pol kila mydlovej hmoty s bambuckým maslom a asi 10 kvapiek tekutého modrého pigmentu. Pri pigmentových farbách platí, že menej je viacej. Pokiaľ by ste to s farbou prehnali, zafarbíte si pri používaní mydla kožu i celú vaňu či sprchu. A nechceme byť predsa šmolko!

Nakoniec pridáme zmes esenciálnych olejov v pomere 10 kvapiek eukalyptového a 20 kvapiek bergamotového. 

Z tejto dávky bez problémov urobíte 4 mydlá.

 

Na výrobu masážneho pánskeho mydla sme potrebovali:

 

Mydlová hmota s bambuckým maslom 0,5kg

Modrá pigmentová farba

Bergamot esenciálne olej 10ml

Eukalyptus esenciálny olej 10ml

Forma na masážne mydlo

 

K personalizácii obsahu a reklám, poskytovaniu funkcií sociálnych médií a analýze našej návštevnosti používame súbory cookies. 
Informácie o tom, ako našu stránku používate, zdieľame so svojimi partnermi pôsobiacimi v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýz. 
Používaním týchto stránok vyjadrujete súhlas s ich používaním.