Letná osviežujúca kombinácia

Vonku máme čoraz väčšie teploty, a preto nedám dopustiť na osviežujúcu vôňu. Takou sú i naše letné mydlá s úžasnou citrusovou arómou. Dokopy sme urobili 3 mydlá, každé inej vône a farby, ktoré spolu dokonale ladia na pohľad i čo sa týka vône. Navyše krásne zabalené môžu byť aj perfektný darček!

 

Najskôr si roztopíme v 3 rôznych nádobkách - v každej po 50g bielej SLES a SLS free mydlovej hmoty. Teda spolu 150g mydla. Tie potom zafarbíme. Z prvých 50g vyrobíme mätové mydlo s eco zelenou farbou a 10 kvapkami esenciálneho oleja. To vlejeme do štvorcovej silikónovej formy a necháme stuhnúť.

 

Ďalšie mydlo bude z grepu - pridáme štipku eco červenej a štipku eco žltej farby, vznikne oranžová. A 10 kvapiek grepového esenciálneho oleja. Opäť vlejeme do štvorcovej silikónovej formy a necháme stuhnúť.

 

Tretie mydlo bude bergamotové. Použijeme eco žtlú farbu - malilinkú štipku a 10 kvapiek bergamotového esenciálneho oleja. A znova sa budem opakovať - vlejeme mydlovú hmotu do štvorcovej silikónovej formy. Necháme stuhnúť. Potom už len zabalíme a môžme darovať alebo ich rovno používať.

 

Na výrobu mydiel sme potrebovali:

 

Mydlová hmota biela 250g

Mätový esenciálny olej

Grepový esenciálny olej

Bergamot esenciálny olej

Prášková farba zelená

Prášková farba žltá

 Prášková farba červená