Ako vyrobiť peelingové mydlo s lufou

Ako som spomínala v článku o účinkoch lufy, táto hubka má rôzne využitie a vlastnosti v mydle. Výborná je na masáž celej pokožky tela, napríklad pomáha pri odstránení odumretých buniek na tvári a tak zároveň aj pomáha predchádzať akné.

Lufa%20pr%C3%ADrodn%C3%A1%20hubka

Výroba peelingového mydla s lufou je veľmi jednoduchá, vhodná i pre začiatočníkov a nezaberie vám viac ako niekoľko minút. Navyše toto mydlo je veľmi obľúbené, krásne vyzerá a má aj výborné účinky!

 Keď sa rozhodnete, že si teda chcete vyrobiť takéto mydielko, popremýšľajte najprv, aké veľké ho chcete mať. Mne sa najviac osvedčili také akurátne do ruky, ktoré sa ľahko držia a aj sa s nimi dobre masíruje pokožka, či už na tvári alebo nohách. S veľkými mydlami sa ťažko manipuluje na menších plochách tela, preto je dobré premyslieť si aj, či ozaj ho chcem používať na tvár/nohy alebo napríklad na problémové celulitídové partie, kde predpokladám treba premasírovať väčšiu plochu kože.

Podľa formy potom si zvolíme aj veľkosť lufy. Tá sa  niekedy pomerne dosť ťažko krája, najmä ak pri procese spracovania sa nevymyli všetky semienka z jej vnútornej oblasti. Ppripravte sa, že sa tiež ako každá sušená rastlina, trochu drobí.  Občas sa stane, že lufa má obrovský priemer a tak neostáva nič iné, iba použiť polovičku, prípadne štvrtinu. Také mydlo už však nemá taký pekný efekt na prvý pohľad a priznajme si, keď niečo robím, tak aby to i krásne vyzeralo. Preto je super mať radšej na mydlá lufy s menším priemerom. Keď už máme lufu konečne pomeranú a odrezanú, iba ju vložíme do formičky.

Roztopíme si mydlovú hmotu. Nezabúdame, že nesmie presiahnuť požadovanú teplotu, kedy by sa mohla už znehodnotiť.  Ak chceme, pridáme aj esenciálny olej. Ja pridávam do lufových mydiel jedine Tea Tree esenciálny olej. Prečo? Má totižto dezinfekčné účinky a tíši a pomáha predchádzať akné. Teda túto lufu vyrábame s použitím na tvár.

Potom tekutou mydlovou hmotou zalejeme formičku aj s lufou. Lufu si možno budete musieť jemne pridržať, aby nevyplávala z formičky. To nie je až taký problém, skôr treba dávať pozor, aby boli zaliate všetky časti hubky a  v nej neostal vzduch. Môžte zaliať celé telo hubky alebo kúsok nechajte z mydla vytŕčať. Lepšie sa tak bude s mydlom masírovať pokožka.

Mydlo s lufou blog 2

Potom už ostáva len počkať, kým mydlo schladne a vytvrdne a je hneď pripravené na použitie. Výhodou lufy je, že nezafarbuje mydlo a ani neznižuje jeho skladovaciu trvanlivosť.

 

Na výrobu peelingového mydla s lufou potrebujete:

Melt&Pour Mydlová hmote SLES&SLS Free Crystal 250g 

Lufa

Čajovníkový Tea Tree esenciálny olej 10ml

Kruhová formička s nápisom HAND MADE