Recenzia: Glycerínové mydlá

Kniha z dielne dvoch češiek Alexy a Terky Vás prevedie jednoduchými receptami, kde hlavnou ingredienciou je práve mydlová hmota, alebo aj glycerínové mydlo.

glycer%C3%ADnov%C3%A1%20m%C3%BDdla%20kniha%20recenzia 

Raz za čas zájdem do Martinusu a pozerám, aké nové knihy ohľadom výroby mydiel, kozmetiky a eko výrobkov sú dostať. O to viac ma teší, že na police kníhupectiev sa čoraz viacej dostávajú aj slovenskí a českí autori. A práve Glycerínová mýdla je jednou z takých kníh. Zaujem Vás už obalom a sľubuje viac ako 80 strán zaujímavých receptov a nápadov. Každý recept má svoju dvojstranu, pričom fotky výsledných mydielok sú také úžasné, že neviete, ktorý by ste skôr vyskúšali.Nápadité je, že autorky často používajú do mydlovej hmoty aj nejaký ten olej alebo maslo, vďaka čomu môže potom mydlo mať úplne iné vlastnosti. 

 

Každý recept obsahuje informácie o tom, aká forma bola použitá, ingrediencie, životnosť mydla, koľko trvá výroba a na aký typ pokožky je produkt vhodný. Postupy sú ľahké a zrozumieteľné. Ja najviac oceňujem práve to, že udávajú približný čas, koľko Vám výroba zaberie. Takisto pri každom návode je nejaká tá zaujímavosť o hlavnej zložke. Vedeli ste napríklad, že čajovníkový olej sa vyrába z rovnakej rastliny ako zelený čaj, ktorý pijete?

Ako bonus považujem aj to, že kniha obsahuje farebné kvietkované etikety, ktoré si jednoducho vystrihnete, popíšete a môžte používať na svoje hand made výrobky.

Knihu nájdete: